Güney sınırımız kevgire dönüştüğünde terör örgütlerinin eline müthiş bir malzeme verildi.!

0
1601

150 bin Suriye’li çocuk kayıp.!

Geldiğimiz süreçte 9 aylık bebekler tecavüze uğruyor, 12 yaşında çocuklar bombacı oluyor ama tüm ülke olarak demokrasi kahramanı ilan ediliyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Gaziantep’teki saldırının bir çocuk tarafından gerçekleştirildiği yönündeki açıklamalarını gayet doğal karşılarken; bölgedeki ve Suriye’li kayıp çocukların durumu gündeme düştü.

 Birleşmiş Milletlerin ve Hacettepe Üniversitesi Göç ve Siyaset Araştırmaları Merkezi’nin hazırladığı raporlarda kayıp çocuklar ile ilgili çarpıcı rakamlar dikkat çekti.

150 BİN KAYIP ÇOCUK NEREDE?

Türkiye’de bulunan Suriyelilerin yüzde 53’ünden fazlasının 18 yaş altındaki çocuk ve gençlerden oluştuğu belirtilen raporlarda, 150 bin çocuğun kayıp olduğu kaydedildi. Raporda kaydedilen bu bilgi, IŞİD’in Mart ayında Bağdat’ta bir stadyumda gerçekleştirdiği canlı bomba eyleminde ve Gaziantep saldırısında da canlı bombanın bir çocuk olması üzerine dikkatler bu kayıp çocukların terör örgütleri tarafından intihar bombacısı olarak kullanılması ihtimali üzerinde yoğunlaşmaya başladı. BM raporlarında IŞİD’ın özellikle zihinsel engelli çocukları intihar bombacısı olarak kullandığı diğer elinde olan diğer çocukları bu yönde eğitildiği kaydedilen raporda, kullanılan çocukların büyük ihtimal ile yaptıklarının farkında olmadıkları belirtildi.

Kim, ne için, bizi ilgilendirme oranını hesap etmeden Suriye’nin emperyalistler tarafından karıştırılmasına güney sınırımızın darmadağın edilmesine izin verdi.

CEVAP VER

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.