Bak şu konuşana: AKP’li bakan çocukların dini istismarına karşıymış

0
865

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ‘Bizler çocuklarımızın dini istismara uğramasını istemiyoruz. Din kisvesi adı altında çocuklarımızın kandırılmasına da izin vermek istemiyoruz’ dedi. Bakan Selçuk, çocukların hem dini hem de cinsel istismara maruz kaldığı Ensar Vakfı’nı nasıl savunduklarını, yasa dışı olmasına rağmen medrese ve sıbyan mekteplerine nasıl göz yumduklarını ve Erdoğan’ın ‘dindar ve kindar bir nesil istiyoruz’ açıklamasını ise unuttu…

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Tokat’ta katıldığı bir etkinlikte açıklamalarda bulundu.

Buradaki konuşmasında din kisvesi adı altında çocukların kandırılmasına izin vermek istemediklerini belirten Bakan Selçuk, ”Bizler çocuklarımızın dini istismara uğramasını istemiyoruz. Din kisvesi adı altında çocuklarımızın kandırılmasına da izin vermek istemiyoruz. Biliyoruz ki FETÖ yıllar boyunca bu ülkede dini kullanarak içimize sızıp gençlerimizi, anne-babalarını devletine, bayrağına ve milletine düşman yaptı” ifadelerini kullandı.

BAKAN BUNLARI HATIRLIYOR MU?

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, çocukların din istismarına uğramasını istemediklerini söylerken, Cumhurbaşkanı Erdoğan “Başbakanlığım dönemimde bir konuşmamda ‘Dindar nesil yetiştireceğiz’ dedim, birileri çılgına döndü. Ben bir başbakan olarak hedefimi böyle belirlemişim ama dindarına da hizmetimizi verdik, dinsizine de hizmetimizi verdik. Ancak hedefimiz dindar nesildir” demiş, “Dininin, dilinin, ırzının, evinin, kininin, kalbinin davacısı bir gençlikten bahsediyorum” sözleriyle nasıl bir gençlik istediğini açıkça dile getirmişti.

ENSAR VAKFI’NA ‘BİR KERE OLDU’ DİYE DESTEK

Erdoğan’ın açıklamalarında gösterdiği “hedef” sonrası, çocukları hedef alan tarikatlar, cemaatler, vakıflar ve medreseler AKP döneminde büyük güç kazandı.

Karaman’da Ensar Vakfı’na bağlı bir öğrenci yurdunda 45 öğrenci cinsel istismara maruz kalırken, büyük tepki çeken Vakfa en büyük destek AKP’li yöneticilerden ve Erdoğan’dan gelmişti.

Dönemin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, “Buna bir kere rastlanmış olması hizmetleri ile ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz” diyerek Vakfa destek çıkmıştı.

Olayın ardından Vakfın Genel Kurulu’nda konuşan Erdoğan ise, “İnsan yetiştirmek inanç gerektirir” demişti.

CEVAP VER

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.