Trump’ın güvenlik danışmanı: Erdoğan, kendini halife ilan etmeye çalışan bir takiyyeciden ibaret!

0
1166
ABD’de başkan seçilen Donald Trump’ın yeni politikalarını şekillendirecek kabinesi bellli olmaya başladı. ABD’li kaynaklar, Trump’ın güvenlik danışmanı olarak Frank Gaffney’i seçtiğinİ belirtiyor. Gaffney, Erdoğan karşıtı ifadeleriyle bilinen bir isim.

ABD’nin yeni başkanı Donald Trump’ın küresel politikalarının nasıl şekilleneceği, tüm dünyada merak konusuyken, yeni kabinesi de şekillenmeye devam ediyor. Amerikalı kaynaklar, Trump’ın ulusal güvenlik konusunda danışman olarak Frank Gaffney’i seçtiği duyuruyor. Frank Gaffney, daha önce Erdoğan karşıtı hatta Erdoğan düşmanı ifadeleriyle gündeme gelmişti.

Geçtiğimiz Nisan ayında bir güvenlik toplantısına katılan Frank Gaffney, Erdoğan’ın “İslami takiyye” yaptığını, asıl amacının İslami bir liderliğe ulaşmak olduğunu iddia etmişti. Gaffney “Erdoğan kendi halkına anlattıkları şeyler ile bize anlatmaya çalıştığı şeyler arasında fark var. Erdoğan bize gelince sürekli, dayanışma hoşgörü merkezli söylemler kullanıyor” iddiasında bulunmuştu.

Erdoğan’ın İslami bir lider olduğunun altını çizen Gaffney, “Erdoğan 13 yıllık iktidarında halkına gönderdiği ana mesaj ‘İslam’dan başka bir şey değil” demişti

Gaffney’in Erdoğan’a karşı ifadeleri takiyye ile sınırlı değil. Gaffney konuşmasında, Erdoğan’ı Müslüman Kardeşler (İhvancı) olarak nitelendiriyor ve günün sonunda kendini ‘halife’ ilan edecek diyor.

FRANK GAFFNEY KİMDİR?

Küresel güvenlik uzmanı olan Frank Gaffney, 1988 yılında kurduğu Center for Security Policy’nin (Güvenlik Politikası Merkezi) başkanlığını yürütüyor. Kuruluşun üyeleri arasında Richard Perle gibi neo-con politikacılar da var.

CEVAP VER

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.