“Sen nasıl bir ahlak yoksunu, cahil, pis kafalı bir kadınsın”

0
20134

Birce Akalay, Üresin’e ateş püskürdü!

Ünlü oyuncu Birce Akalay, kendisini muhafazakar ve yaşam koçu olarak tanıtan Sibel Üresin’in bir TV kanalında yaptığı açıklamaları yayınlayan bir hesabın iletisini paylaşarak, Ceylin’in öldürülmesine tepki gösterdi. Akalay’ın paylaştığı twit’te “12 yaşındaki KIZ ÇOCUĞU, 60 yaşında birisiyle evlenir diyen ahlak yoksunları yüzünden #Ceylin’ler öldürülüyor” yazıyordu.

SEN NASIL BİR AHLAK YOKSUNU KADINSIN

İletideki videoda ise Üresin’in “12 yaşında bir kız ergen olmuşsa evlenebilir, dinen hüküm budur. 60 yaşındaki bir erkekle evlenmesinde benim için hiçbir sakınca yok, eğer kız için de yoksa. Ama kız ergen olmuşsa, ölçü burada budur. Ortada helalinden bir evlilik olduğunda, yaş sınırı diye abuk bir durum ortaya çıkarıyorlar. Dinde yaş sınırı yok, biliyorsunuz” söylediği görülüyor.

Akalay, bu cümlelere ise şu şekilde tepki gösterdi: “Sen nasıl bir ahlak yoksunu, cahil, pis kafalı bir kadınsın. Bir de dini alet ediyor. Bunları ne yapmalı bilmiyorum.”

ARKADAŞINI EŞİNE ÖNERMİŞ

Üresin, daha önce de yaptığı açıklamalarla gündeme gelmişti. Seda Sayan’ın programına katılan isim, bir arkadaşını kocasına teklif ettiğini açıklamıştı. Çok eşliliğin yasal olmasını isteyen Üresin, “Zengin bir erkek olsaydım 4 kadın alırdım” demişti.

Üresin’in bu açıklamaları toplumdan büyük tepki görmüştü.

CEVAP VER

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.