Sezer 13 Gül 31 Erdoğan 1804

0
924

Bu ne sayısı derseniz..PERSONEL..

ve GÜVENLİK dahil değil..!

Cumhurbaşkanlığı sarayında halen 1804 personelin görev yaptığı açıklandı. Saraya geçen yıla oranla bin yeni personel alındığı da ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1804 görevli ile çalışırken, 10’uncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in toplam 13, önceki Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ise 31 hizmet personeli bulunuyor.

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, TBMM’deki bütçe görüşmeleri sırasında milletvekillerinden gelen soruları yanıtladı.
07cumhur

Cumhurbaşkanlığı sarayının inşaatı için bugüne kadar harcanan para konusunda bilgi vermeyen Kasırga, Ahmet Necdet Sezer için 13, Abdullah Gül için ise 31 personel görevlendirildiğini söyledi.

Kasırga, bu sayılara güvenlik ve koruma personelinin dahil olmadığını da belirtti. Kasırga, Cumhurbaşkanlığı’nda ise halen 1804 personel çalıştığını bildirdi.

Bu personelin 746’sı kadrolu, 357’si hizmet sözleşmeli ve 701’i de, hizmet alınan geçici görevli statüsünde bulunuyor. Fahri Kasırga, geçen yıla oranla, personel sayısında binin üzerinde artış olduğunu da açıkladı.

ARAÇLARIN 247’Sİ KİRALIK

Kasırga, Cumhurbaşkanlığı’nın kendi araç parkındaki araçların dışında 247 taşıtı kiralık olarak kullandığını, kiralık araç sayısını her yıl artıracaklarını, bu yıl ise daha az araç kiralayacaklarını söyledi.
Bugüne kadar Cumhurbaşkanlığı sarayında yapılan 29 muhtarlar toplantısına ise toplam 11 bin 537 muhtar katıldı. Muhtarlara sadece öğle yemeği ikram ettiklerini, başka bir harcama yapmadıklarını belirten Kasırga, buna karşılık muhtarların saraya geliş ve gidişleri ile diğer organizasyonlarının, İçişleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirildiğini söyledi.

Erdoğan SÜZER

Sözcü

CEVAP VER

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.