Yunanistan, Kelemez (Kalymnos) Adası’nda Deniz Harp Okulu Açtı

0
1060
5 Aralık Çarşamba günü Yunanistan, işgal ettiği ve silahsızlanma statüsü bulunan Adalarımız’dan Kelemez (Kalymnos) Adası’nda Deniz Harp Okulu kurdu. Çarşamba günü Yunanistan Başbakanı Alexis Çipras, Kelemez Adası’na gelerek Deniz Harp Okulu’nun açılışına katıldı.

Deniz Harp Okulu’nun açılışına Başbakan Alexis Çipras’la beraberinde, Ada’ya atadıkları Belediye Başkanı olan Ioannis Galouzis, Yunanistan Savunma Bakanı, Yunanistan Deniz Kuvvetleri Komutanı ve diğer devlet yetkileri de katıldı.

Yunanistan Başbakanı Alexis Çipras:

”Bu adanın geçmişi muhteşem bir geleneğe sahip. Deniz Harp Okulu’nun kurulma aşamasının temelini 11 ay önce atmıştık. Deniz Akademi’si, ada için bir mücevher ve bir güçtür. Kalymnos, Atina için çok önemli.

Özellikle adalar söz konusu olduğunda, merkezi hükümet sadece turizm ile ilgiliydi. Bu algıyı bir kenara koyup adalarımızı desteklememiz, stratejik planlarımızın bir parçasıdır. Yunanistan’ın kalbi burada atıyor, başkentte değil!”

Kelemez’deki, DHO’nun Açılışından Fotoğraflar

Ayrıca Alexis Çirpras işgal ettikleri tüm adalarda yatırımları arttırmak istediğini, eğitim ve sağlık çalışmalarını destekleyeceğini ve vergilerde indirim olacağını açıkladı.
Kelemez Adası’nda Yunan/Rum milisleri eğitilmeye devam etmektedir. Ada da Yunanistan’a ait askeri üsler/karakollar faaliyettedir. Tüm Türk Medyaları’nın ve Türk Milleti’nin Çarşmba günü gerçekleşen bu olayı önemle ve dikkatle okumasını,incelemesini temenni ederim !

www.diplomatikstrateji.com/yunanistan-kelemez-kalymnos-adasinda-deniz-harp-okulu-acti/

CEVAP VER

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.